1. Rozmowa

Pracę rozpoczynam od rozmowy z Zleceniodawcą i sfotografowaniu niezapełnionych jeszcze malunkami ścian. Słucham sugestii, omawiamy ogólny zarys
ilustracji. Bardzo pomocne jest aby Zleceniodawca okeślił czy życzyłby sobie takie ilustracje, które zajmują całą powierzchnię ściany czy tylko fragment.
Ważne jest również to, aby Zleceniodawca znał ustawienie mebli. To pozwoli uniknąć przysłonięcia malowideł przez np. szafę.

                                                                                           2. Projekt

Po wstępnej rozmowie, pomiarach, dokumentacji fotograficznej przystępuję do projektu. Czasem jest to zeskanowany odręczny rysunek
(w przypadku) ilustarcji wymyślanych przeze mnie, czasem jednak jest to grafika naniesiona na zdjęcie wnętrza (np ulubiona postać bajkowa dziecka).
Taki zabieg pozwala osobom z mniejszą wyobraźnią zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądał efekt końcowy.    

                                                                                          3. Wycena

Po poprawkach i zatwierdzeniu szkicu przystępuję do wyceny realizacji. Koszt wykonania malunków na ścianie zależy od kilku czynników.
Każda realizacja wyceniana jest indywidualnie. Cena uzależniona jest od wielkości malowidła, stopnia pracochłonności (ilustarcje bez lub z światłocieniem), techniki wykonania, użytych materiałów dekoracyjnych: farba tablicowa, magnetyczna...

                                                                                           4. Termin

Przed realizacją ustalam z Zleceniodawcą termin oraz czas wykonania ilustracji. W przypadku malunku Pluto - czas realizacji wynosi około 4 godziny.

                                                                                         5. Realizacja

Po uzgodnieniu terminu przystępuję do realizacji. Efekt końcowy może delikatnie różnić się od projektu - Zleceniodawca może poprosić np.
o domalowanie jakiś szczegółów(kwiaty, motyle...) Jednak nie powinny być to zbyt duże zmiany - jeśli projekt ma być w okereślonej wcześniej kwocie.

                                                                                         6.  Fotografia

Fotografuję postęp pracy, a po zakończeniu malowania efekt końcowy.